6 ознак поведінки гарної мами
Стосунки батьків та дітей – тема вічна й актуальна у будь-якому віці дитини.
Тема важлива, складна, ресурсозатратна, що вимагає:
- знань, стійкості, дорослості;
- цілодобової включеності, безумовності любові, повсякчасного прийняття рішень;
- повільного вибудовування кордонів та емоційної грамотності.
Вимагає, вимагає, вимагає…
Що вас підтримує у цих стосунках? Що допоможе залишатись гарною мамою? Особливо зараз, коли багато з нас живуть цілодобово з дитиною, не маючи можливості вдихнути довоєнної свободи.
Пам'ятаєте ті моменти двох смужок на тесті, першого УЗД та повідомлення чоловікові, батькам про свою вагітність? Пам'ятаєте перший крик вашої дитини та перші дні з новонародженим? Пам'ятайте ваш стан у ті моменти?
Чи можуть ці спогади підтримати вас, коли складно?
Чи читаєте ви літературу, блоги, статті з вікової психології?
Чи приділяєте ви увагу віковим особливостям розвитку вашої дитини?
Чи говорите ви з близькими про труднощі, які у вас виникають при спілкуванні з дитиною?
Чи говорите ви зі своєю дитиною про ваші переживання?
Чи може вас підтримати ідея про те, що вам ніхто ніколи не розповідав, як бути батьком чи мамою? І те, що ваші "помилки" виховання — це ваша можливість рости над собою і визнання цих "помилок" - можливість стати ближчими до своєї дитини і до себе?
Особисто я іноді переживаю за свої промахи, але намагаюсь не заплющувати очі, а бачити їх. Це і є моя підтримка себе: давати можливість побачити те, що я можу виправити.
Чи підтримає вас те, що якщо ви не можете вирішити будь-які питання у стосунках з вашою дитиною, то шукати допомоги у фахівців — це нормально.
Це ще одна можливість побачити, почути дитину зі сторони, торкнутись переживань дитини з допомогою фахівця, якому ви довіряєте.
Безперечно, авторами історій свого життя є ми. Мама, тато, наші діти.
І наше спільне дорослішання, і наша підтримка, і наша відповідальність перед собою полягає у тому, щоб бути впевненою, що я достатньо гарна мама.
До речі, у відомого британського психоаналітика Д. Віннікота є шість пунктів, згідно з якими мама є достатньо гарною:
- мама має бути фізично присутньою, доступною, зрозумілою для дитини;
- мама може впоратись із власною тривогою і контейнувати почуття дитини;
4. у мами є власне життя. Звісно, що чим менша дитина, тим злиття з дитячими потребами міцніші, але право на власне життя є — це варто розуміти;
5. мама розуміє свої почуття — це дає можливість розрізняти власні потреби, вчасно реагувати на власні запити та розвивати емоційний інтелект у дитини;
6. достатньо гарна мама мріє. Відчуття своїх бажань з можливістю їх планувати робить життя повноціннішим. А жінку — щасливішою.
Чи можете ви відчути себе достатньо гарною мамою, спираючись на ці пункти?
Усі вимоги батьківства обґрунтовані і важливі, покликані покращити розуміння у вихованні, у взаєминах, а не накривати хвилею сорому, провини та страху.
Дбайте про себе, знаходьте для себе час і місце.
Я вірю, що це підтримає вас у ваших процесах. І нехай радість материнства буде головною нагородою за "помилки" та промахи, які є невід'ємною частиною кожної живої людини.
Практичний психолог Honey Academy, гештальт - терапевт, Мельник Вiталiя Юріївна